Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2014

Α.Σ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ν.ΠΕΛΛΑΣ :62-59

Σε ενα συγκλονιστικό παιχνίδι όσο αναφορά την εξέλιξη του η ομάδα της Λεπτοκαρυάς πήρε τη νίκη απέναντι στον μαχητικό Φίλιππο Ν.Πέλλας .Στο πρωτο δεκαλεπτοο ο ''Μέγας'' μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε γρηγορά να ξεφύγει στο σκόρ φτάνοντας τη διαφορά ακόμα και στους 14π. Το δεύτερο δεκάλεπτο συνεχιστηκε με τον ίδιο ρυθμό με την ομάδα του Μ.Αλέξανδρου να πραγματοποιεί ίσως την καλύτερη φετινή της εμφανίση κλεινοντας έτσι το ημίχρονο με σκορ 32-22.Σε αντίθεση με το πρωτο ημίχρονο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης θα μπορούσε να χαρακτηρισθεί ο ''Φίλλιπος'' ο όποιος με αντεπίθεση διάρκειας κατάφερε να μειώσει και στα μεσά του 2ου δεκαλεπτου να προηγηθεί και με 1π.Αύτη η εξέλιξη του παιχνιδιού αφύπνισε τους Παιχτες Μ.Αλέξανδρου και με ενα μικρο σερί 6-2 κατάφεραν να πάρουν και παλι κεφάλι στο σκορ φτάνοντας έτσι στο τελικο 62-59 το όποιο είναι παράλληλα και το πρωτο ροζ φύλλο αγώνα για τη φετινή χρονιά. Επόμενη αναμέτρηση το ερχομενο Σάββατο στην νεοφώτιστη ομάδα του Πλαταμώνα σε ενα μάτς με αρκετές ιδιαιτερότητες μιας και είναι το πρωτο στην ιστορία των 2 γειτονικών συλλογων και φυσικά με παιχτες οι οποίοι επι σειρα ετων αγωνίστηκαν ως συμπαίχτες με τη φανέλα του Μ.Αλέξανδρου Λεπτοκαρυάς!