Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

ΝΙΚΗ ΜΕ 66-64 ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΜΕΛΙΚΗ

Το Σάββατο 28\3 ο Α.Σ Μ.Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς αγωνίστηκε για την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της β εκασκεμ εναντίον της ομάδας του Ηρακλή Μελίκης. Ο αγώνας ο οποίος διεξήχθει στο γήπεδο του Αγ.Σπυρίδωνα "Δίον Μέλαθρον" λόγω του τουρνουά τζούντο που διεξαγόταν στο γήπεδο του Λιτοχώρου,ηταν αμφίρροπος με τις δυο ομάδες να διαδέχονται η μια την άλλη στον πίνακα του σκορ για το μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού!Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλό για την ομάδα της Λεπτοκαρυάς αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμη και με 13 π. διαφορά. Μουδιασμένο ήταν και το ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο με  το "Μέγα" να μη μπορεί να αντιδράσει και με την ομάδα της Μελίκης να διατηρεί ένα αισθητό προβάδισμα στο σκορ έως και τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου. Από το σημείο εκείνο η ομάδα της Λεπτοκαρυάς βελτίωσε κατα ένα μεγάλο βαθμό την αμυντική της λειτουργία και με ένα σερί 12-2 κατάφερε να προηγηθεί με 6 π. 2 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.Το τελικό 66-64 δικαιώνει περίτρανα την προσπάθεια και των δυο ομάδων που έπαιξαν ελεύθερα και σε άκρος φιλικό περιβάλλον για την νίκη με την ομάδα του Μέγα Αλεξάνδρου να πανηγυρίζει την τελευταία για αυτή τη χρόνια εντός έδρας  νίκη.Τέλος η διοίκηση του Μ.Αλέξανδρου αισθάνεται την υποχρέωση να ευχαριστήσει θερμά τον Μ.Σαραπτση για την φιλοξενείακαι την παραχώρηση του γηπέδου για την διεξαγωγή της αναμέτρησης.